Вибір хороших столових приладів і якісного посуду

Столові сервізи Luminarc

Одним з кращих матеріалів і для посуду, і для столових інструментів прийнято вважати нержавіючу сталь. Такі прилади є практично в кожному домашньому кухонному столі нашої країни. Найбільшу популярність має сталь типу 18/10.

Подібну маркування можна зустріти і на дешевих виробах з азіатських країн, і на продукції поважних європейських заводів. Перша цифра позначає процентний вміст хрому, а друга – частку нікелю.

Що важливо врахувати при виборі посуду?
Як тільки спритні рекламщики цей сплав не називають! І хірургічної, і космічної сталлю. Перша назва не позбавлене деякого підстави, так як щільність оптимальна в медичних цілях, крім появи тріщин і освіту в них бактеріальних колоній.

Важливе значення має також стійкість хромонікелевої сталі до кислот і лугів, а також до сильного нагрівання. І … на цьому все, ніяких інших важливих і цінних властивостей у неї немає. Крім, хіба що, ціни (та й це плюс швидше виробнику). В основному столові прибори бюджетного класу роблять зі сталі марки 08Х13, що відрізняється високою стійкістю до корозії.

Набір посуду

Лучше купити більш дорогий посуд, матеріал якої не деформується, і яка прослужить Вам довгі роки.
Алюмінієвий посуд порівняно недорога, довговічна і легка, а також відмінно прогрівається за короткий час. Більш високу теплопровідність з поширених металів має лише мідь. Однак алюміній надмірно пластичний, особливо коли нагрітий. А вже з новітніми варильні панелями він категорично несумісний, так як залишає непереборні плями. Але це стосується тільки чистого алюмінію, і не відноситься до виробів, які пройшли спеціальну обробку. Наприклад, анодування, або, інакше – електрохімічний оксидування, яке дозволяє штучно підняти товщину оксидної плівки, спочатку присутньої на алюмінії, в сто раз. Анодируване виріб твердіше зазвичай, має приємний сірим відтінком і довговічніше. Але пам’ятайте, що таким чином можна поліпшити зовнішній вигляд посуду, але не стійкість до харчових окислювача і лугів.

Вирішити цю проблему можуть антипригарні покриття, наприклад, фторополімер (помилково названий тефлоном). Тефлон не реагує ні з якими речовинами, що зустрічаються на кухні, і не схильний до прилипання їжі. Зауважимо, що вдосконалення антипригарних оболонок не зупиняється, останнім писком є ​​полікерамічні варіант, при якому полімером нашпиговують керамічне покриття.

Посуд з тефлоновим покриттям

Тефлон не вступає в реакцію з іншими речовинами і не допускає прилипання їжі.
Навіть якщо воно сприймається як шорстке, можна зберігати спокій – нічого липнути не буде.

Тонке дно легко жолобиться і навіть згинається при стрибку температур. Тому краще купити більш дорогий посуд. Але і в цьому випадку час від часу, докладаючи лінійку, полотно рулетки, який засвідчує, що днище не деформовані. В іншому випадку час приготування страв і витрачається енергія (газ) значно збільшиться. Нормальні виробники роблять дно товщі стінок або постачають його захисним диском.

Дешева тонка сковорода прослужить пару років, литі же сковорідки новітнього зразка здатні працювати від шести до восьми років, залежно від інтенсивності експлуатації і дотримання запобіжних заходів.